İstanbul ikinci kez işgal altında

13 Kasım 1918'de İngilizlerin öncülüğünde İttifak güçleri, kontrolü altında olan devletlerden getirdikleri dehşet saçan savaşçıları ile İstanbul’u bir kaos şehir durumuna getirmişlerdi. Tarihte ilk defa bir Türk başkenti yabancılar tarafından işgal edilmişti.

İstanbul ikinci kez işgal altında
İstanbul ikinci kez işgal altında Güzel Vatan Gazetesi

HABER: Ferhat Yıldırım - Yıl 2020 ve dünya başkenti İstanbul bir kez daha işgal altındadır. Ve bu işgalin altında yine İngilizlerin parmağı vardır. Ortadoğu’da oluşturdukları savaşın ardından planladıkları dünya üzerinde görülen en büyük göç dalgası ile İstanbul’un yeniden işgaline neden oldular.

İstanbul’un bu göç dalgası ile genetiği bozulmuş durumdadır. Nereye baksanız, Suriyeli, Özbek, Kazak, Afgan, Faslı, Filistinli yani her milletten insan görüyorsunuz. Bu sorunun içinden çıkılmaz bir hal almaması adına ‘kaynağında yok etme’ yöntemini kesinlikle daha da geliştirmemiz gereklidir. Yani göçü tetikleyen sebepleri belirleyip onları kaynağında tutup, göçün hiç başlamadan engellenmesi büyük önem arz etmektedir.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Biz göçü engellemiyoruz biz göçü yönetiyoruz..
Suriyelilere ilişkin veriler..

“EDİRNE NASIL GÖÇMEN İŞGALİNDEN KORUNDUYSA İSTANBUL İÇİNDE AYNI METOD UYGULANMALIDIR”

Gazetemiz muhabirleri Edirne’de bir takım incelemelerde bulundular. Göçmenleri Edirne’de görmeniz neredeyse imkansız durumdadır.
Edirne’de düzensiz göçle mücadele konusunda tedbirleren üst düzeyde alınmış. Edirne’ye özel usuller uygulanmış ve bu tedbirler artarak devam ediyor. Peki neden İstanbul’a bu özel usuller uygulanmıyor ve nereye gitsek, nereye baksak bir göçmen, bir mülteci ile karşı karşıya geliyoruz.

İstanbul’un bu kaos ortamından çıkması adına seferberlik halinde ciddi adımların atılması ve özel bir yönetmeliğin şehirde uygulanmaya başlanması gereklidir.

İçişleri Bakanlığı, İBB ve ilçe belediyelerinin göçmenler konusunda bir takım tedbirler aldıklarını biliyoruz fakat yeterli olmadığı gözlemleniyor. O sebeple acil eylem planı ile bu duruma Cumhurbaşkanlığı el koymalıdır. Sahilde yürüyen aileler ağaç diplerine işeyen göçmen görmekten sahile inemez durumdadır. Toplu ulaşım araçlarında bayanları taciz eden göçmenler nedeniyle ulaşımda ciddi güvensizlikler yaşanmaktadır.

Göçmen kadınlar ikinci eş hatta üçüncü eş olacaklarını beyan ediyorlar. Tabiri caizse yabancı kadınlar Türk erkek avına çıktıklarına sık sık şahit oluyoruz. Türk erkekleri büyük tehlike altındadır.

İstanbul’da huzur yok, temizlik yok, saygı yok ve sevgi ise rafa kalkmış durumdadır.

İstanbul’un genetiği bozulmaya başlamıştır. Bu bozulma tamamlanır ve İstanbul’un genetiği tam olarak bozulursa Türkiye’nin genetiği de bozulmuş olur.

Türkiye halkı göçmenlerin kaderine terk edilmesini istemiyor. Fakat bu sürecin akılcı çözümlerle yönetilmesini ve göçmenlerin toplama merkezlerinde veya yeni şehirlerde yaşamlarını sürdürmelerinin İstanbul’un ve İstanbul halkının yararına olacağını düşünüyorlar. Yoksa bu birlikte yaşamanın daha sonra farklı kötü sonuçlara neden olacağı da vurgulanıyor.

Acil önlem bekleniyor…

istanbul işgal altında mülteci sorunu Haber oku Ferhat Yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aliağa Belediyesi biyosidal ürün alacak
Aliağa Belediyesi biyosidal ürün alacak
Kınalı Kuzular ’Peygamber Ocağına’ uğurlandı
Kınalı Kuzular ’Peygamber Ocağına’ uğurlandı
Okul kantinlerine sıkı denetim
Okul kantinlerine sıkı denetim