Afet koordinasyon merkezi örnek oldu

Beyoğlu Belediyesi tarafından vatandaşları afetlere karşı bilinçlendirmek ve gerekli önlemleri almak amacıyla Sütlüce Mahallesinde kurulan ‘Beyoğlu Afet Koordinasyon Merkezi’ hizmete açıldı.

Afet koordinasyon merkezi örnek oldu
Afet koordinasyon merkezi örnek oldu Güzel Vatan Gazetesi

Beyoğlu’nda vatandaşları afetlere karşı bilinçlendirmek ve gerekli önlemleri almak amacıyla kurulan ‘Beyoğlu Afet Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuşan Başkan yıldız, “Beyoğlu’nda şuana kadar 370 binanın yıkılma tehlikesi olduğuna dair bir tespitimiz var. Buna ilişkin anıtlar kurulu ile görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki süreçte yol haritamızı kamuoyu ile paylaşmış olacağız” dedi.

Açılış törenine; Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürü Gökhan Yılmaz ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı katıldı. Beyoğlu’nda afetlere karşı yapılan hazırlık çalışmalarının kamuoyuyla paylaşıldığı törenin ardından Beyoğlu Belediyesi, AFAD ve Beyoğlu İçme Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı. Beyoğlu’nu afetlere hazır hale getirmek için çalışmalar yürütüyoruz Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu’nu afetlere hazır hale getirmek ve vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Bugün Afet Koordinasyon Merkezimizin açılışını gerçekleştirdik. Bilindiği gibi Beyoğlu’nda metruk binalar var. Hepimiz bunun farkındayız. Çünkü Beyoğlu, İstanbul’un ve Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Bütün medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bütün kültürlere ait yapıların mimari eserlerin bulunduğu bir ilçedir.

Beyoğlu’nun özellikle tarihi sit alanlarındaki metruk binalarla ilgili doğrudan yerel idarenin herhangi bir müdahale etme yetkisi yok. Beyoğlu’nda şuana kadar 370 binanın yıkılma tehlikesi olduğuna dair bir tespitimiz var. Buna ilişkin anıtlar kurulu ile yazışmalarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor. Binaların çoğu 1 ve 2’nci derecede tarihi eser statüsündedir.” ifadelerini kullandı.

Afet koordinasyon merkezi Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız Gökhan Yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aliağa Belediyesi biyosidal ürün alacak
Aliağa Belediyesi biyosidal ürün alacak
Kınalı Kuzular ’Peygamber Ocağına’ uğurlandı
Kınalı Kuzular ’Peygamber Ocağına’ uğurlandı
Okul kantinlerine sıkı denetim
Okul kantinlerine sıkı denetim