Advert
Advert

Şehir dışından Samsun’a gelen misafirler kasa kasa balıkla dönüyor

Samsun’a gelen misafirler, kasa kasa balık alarak memleketlerine dönüyor.

Şehir dışından Samsun’a gelen misafirler kasa kasa balıkla dönüyor
Şehir dışından Samsun’a gelen misafirler kasa kasa balıkla dönüyor Güzel Vatan Gazetesi
Karadeniz’in balık merkezi konumunda bulunan Samsun’da İstanbul, İzmir ve diğer sahil şehirlerine göre oldukça ucuz ve bol balık bulunuyor. Samsun’da bulunup da bu özelliğini bilen kişiler ise memleketlerine dönerken elleri boş dönmeyip, en az 1 aylık tüketecekleri balıkları da yanında götürüyorlar. Samsun’dan yaşadığı şehre dönen yerli ve yabancılar köpük içerisinde deniz buzuyla kaplanmış kilolarca balığı yanlarına alarak şehirden ayrılıyorlar.

“SAMSUN’DAKİ BALIK FİYATLARI İSTANBUL’DAKİ FİYATLARIN YARISI”
İstanbul’a göre Samsun’daki balık fiyatlarının çok ucuz olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, “Balık fiyatları Samsun’da çok uygun. Diğer şehirlerde özellikle İstanbul, İzmir gibi şehirlerde balık fiyatı Samsun’a göre oldukça pahalı. İstanbul’da balık fiyatları buradakinin neredeyse 4 katı. İstanbul’a dönerken çipura, levrek ve barbun aldık” dediler.

“ŞEHİR DIŞINA GİDECEKLERE BUZLU KUTUDA BALIK SATIYORUZ”
Şehir dışından gelenlerin de memleketlerine dönerken strafor kutularda balık aldığına değinen balık satıcısı İsmet Akpınar, “Havaların serinlemesi tezgahlara olumlu yansıdı. Balıkların fiyatı uygun olduğu için vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Satışlarımız gayet güzel. Mezgit kilo 20, palamut tane 20, barbun 30, çinakop kilo 40, istavrit kilo 30, deniz somonu kilo 50, levrek ve çipura da kilosu 80 liradan satılıyor. Şehir dışından gelenler de çok oluyor. Memleketine gidecekler kilolarca balık alıyor. Onlara da buzlu kutu yapıp gönderiyoruz. Bazıları da şehir dışından telefonla sipariş veriyor, onlara da gönderim yapıyoruz. Diğer büyük şehirlere göre Samsun’da balık fiyatları uygun olduğu için her ile balık gönderiyoruz” dedi.
ekonomi haberler bist repo merkez bankası banka para döviz euro dolar borsa para piyasası ekonomi haberleri son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022