Advert
Advert

Bakan Mahmut Özer: '2022-23 eğitim öğretim yılına hazırlıklı bir şekilde başladık'

Bir dizi ziyaretler ve açılışlar için Zonguldak’a gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazırlıklı girdiklerini ve ders kitaplarının yanında yardımcı kaynak kitaplarını da okullarda hazır etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bakan Mahmut Özer: '2022-23 eğitim öğretim yılına hazırlıklı bir şekilde başladık'
Bakan Mahmut Özer: '2022-23 eğitim öğretim yılına hazırlıklı bir şekilde başladık' Güzel Vatan Gazetesi
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir dizi ziyaret ve açılışlar için Zonguldak’a geldi. Vali Mustafa Tutulmaz ve il protokolü tarafından karşılanan Bakan Özer, valilik şeref defterini imzaladıktan sonra yaptığı açıklamada, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılına hazırlıklı bir şekilde başladıklarını belirterek, “Tüm okullarımızın ihtiyacını karşılayarak, güçlendirilmesinden temizlik malzemesine kadar büyük onarımlarından küçük onarımlarına kadar tüm ihtiyaçlarını karşıladık” dedi.

Öğrencilerin ders kitaplarının yanında yardımcı kaynak kitaplarını da tüm okullarda hazır etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Özer, “Bugün de benim ikinci ilim olan Zonguldak’tayız. Hem lise açılışı yapacağız hem de Milli Eğitim Bakanlığı olarak son zamanlarda köylerdeki atıl olan okulları aktif hale getirerek anaokulları ve halk eğitim merkezleriyle bir arada bulunduğu köy yaşam merkezleriyle ilgili açılışımızın bir adımı olan Devrek Köy Yaşam Merkezinin açılışını yapacağız” diye konuştu.

Bakan Özer, yapılan ziyaretlerle kentteki eğitimin geldiği noktayı ve daha önceki yatırımlarla eğitimin kalitesinin artmasıyla ilgili değerlendirmeyi geniş bir şekilde yapmış olacaklarını aktardı.
genel genel haberler son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022