Advert
Advert

Evlat nöbeti 1104. gününde devam ediyor

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır İl binası önündeki evlat nöbeti 1104. gününde devam ediyor.

Evlat nöbeti 1104. gününde devam ediyor
Evlat nöbeti 1104. gününde devam ediyor Güzel Vatan Gazetesi
Diyarbakır HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan anne ve babalar 1103 gündür eylemlerine; Diyarbakır, Van, Hakkari, Şırnak, Muş ve İzmir illerinde devam ediyor. Bugüne kadar toplam 303 aile katildi 37 çocuk teslim oldu.

Türkiye'nin her şehrinden gelip Diyarbakır HDP il binası önünde bekleyen aileler 3 Eylül 2019 da başlamışlardı. Eyleme Diyarbakır'dan katılan baba Şadin Elhaman oğlu Bayram Elhaman için yaklaşık 4 yıldır Diyarbakır HDP il binası önünde eylem yapıyor. Elhaman "Oğlum 2017 yılında HDP'liler tarafından kandırılıp dağa götürüldü 2 yıl boyunca Türkiye'nin her yerini gezdim oğlum fırıncı idi. Önce oğlumun mesleği ile ilgili her yeri gezdim aradım fakat bulamadım daha sonra oğlumun HDP'liler tarafından kandırılarak götürüldüğünü öğrendim. Daha sonra terör örgütü PKK oğlumun öldüğünü açıkladı. Fakat yalan olduğu ortaya çıktı. Oğlum bayram gel güvenlik güçlerine teslim ol PKK Amerikalılara İsraillilere  ve Ermenilere hizmet ediyor bunların davası Kürt davası değil bak ben annen kardeşlerin seni çok özledik" diye konuştu.
hdp evlat nöbeti pkk haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022