Advert
Advert

Bağlar zabıtasından dilenci operasyonu

Cami önlerini ve ilçenin işlek noktalarını mesken tutarak vatandaşların huzurunu bozan dilencilere yönelik operasyon başlatan Bağlar Belediyesi Zabıta ekipleri, yabancı uyruklu olanları Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim etti.

Bağlar zabıtasından dilenci operasyonu
Bağlar zabıtasından dilenci operasyonu Güzel Vatan Gazetesi
Dilencilerin, özellikle küçük yaştaki çocukları istismar etmesi dikkat çekti. Operasyonun talimatını veren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Halkımızın huzurunu bozulmasına ve ilçemizin imajına zarar verilmesine izin vermeyeceğiz " ifadelerini kullandı.

Cami önlerini mesken tutarak duygu sömürüsü yapıyorlar
Bağlar Belediyesi Zabıta ekipleri, camii çevreleri başta olmak üzere ilçenin işlek noktalarında vatandaşların dini ve manevi duygularını istismar ederek toplumun huzurunu bozan dilencilere yönelik dikkat çekici bir çalışmaya imza attı. Artan şikayetler üzerine Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla harekete geçen zabıta ekipleri, aralarında yabancıların da bulunduğu çok sayıda kişiye müdahale ederek haklarında yasal işlem uyguladı. Duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan para topladıkları tespit edilen şahıslar araçlara bildirilerek uzaklaştırıldı.

Başkan Beyoğlu, vatandaşları memnun eden operasyonların devam edeceğini açıkladı
Yabancı olanlar Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilirken, küçük yaştaki çocukları istismar ettikleri dikkat çeken dilencilerin toplatılması bu durumdan rahatsız olan vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçedeki vatandaşların huzurunu bozan ve duygularını istismar eden dilencilere yönelik çalışmaların aralıksız olarak devam edileceğini kaydetti. Beyoğlu, "Hiç kimsenin halkımızın manevi duygularını istismar ederek huzurunu kaçırmaya hakkı yok. Belediye olarak buna müsaade etmeyeceğiz " dedi.
Diyarbakır Bağlar zabıta dilenci operasyonu genel haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022