Advert
Advert

Yusufeli Barajı köy yolları yapımı inşaatında çalışmalar devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü; inşa ettiği dev barajlarda depoladığı suyu başta içme, kullanma ve sanayi suyu üretimine yönelik tesisler olmak üzere; hidroelektrik enerji üretimi, tarımsal sulama, atık su arıtımı, taşkın kontrolü gibi çok geniş bir yelpazede mühendislik yapıları vasıtasıyla milletimizin hizmetine sunuyor" dedi.

Yusufeli Barajı köy yolları yapımı inşaatında çalışmalar devam ediyor
Yusufeli Barajı köy yolları yapımı inşaatında çalışmalar devam ediyor Güzel Vatan Gazetesi
DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünce inşa edilen ve tamamlandığında Türkiye’nin en yüksek barajı olacak olan Yusufeli Barajı’nın göl sahasından etkilen köy yolları yeniden inşa ediliyor.

Çalışmalara yönelik bilgiler veren DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca,’Yusufeli Barajı Köy Yolları Yapımı işi kapsamında Arpacık, Morkaya, Kınalıçam, Tekkale ve Irmakyanı Köy Yolları ile Merkez Erdemler Mahallesi bağlantı yolu yapılmaktadır. Proje uzunluğu 24 km olup; güzergah üzerinde 4 bin 610 metre uzunluğunda 4 adet tünel bulunmaktadır. İşin fiziksel gerçekleşmesi yüzde 99 seviyesindedir. Yusufeli Barajı Köy Yolları Yapımı 2. Kısım işi kapsamında Çevreli, Darıca, Mutlugün ve Yeniköy Köy Yolları yapılmaktadır. Proje uzunluğu 16 km olup; güzergah üzerinde bin 600 metre uzunluğunda 1 adet tünel ve 220 metre uzunluğunda 1 adet dengeli konsol köprü bulunmaktadır. İşin fiziksel gerçekleşmesi yüzde 98 seviyesindedir" dedi.
genel genel haberler son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022