Advert
Advert

Kadirov: Müttefik güçler Soledar'daki konumlarını güçlendiriyor

Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nin lideri Ramzan Kadirov, müttefik güçlerin Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin (DHC) Soledar’da konumlarını güçlendirdiğini ve kentin tamamını kontrol etmeye hazırlandığını belirtti.

Kadirov: Müttefik güçler Soledar'daki konumlarını güçlendiriyor
Kadirov: Müttefik güçler Soledar'daki konumlarını güçlendiriyor Güzel Vatan Gazetesi
Kadirov, Telegram kanalından yaptığı açıklamada ‘Ahmat’ özel kuvvetleri ile müttefik güçlerin Soledar’da konumlarını güçlendirerek kentin kontrolünü ele geçirmek üzere hazırlık yaptıklarını ifade etti. Çeçen lider, “Ahmat özel kuvvetleri müttefik birlikler ile birlikte Donetsk Halk Cumhuriyeti'ndeki Soledar şehrinin tam kontrolünü ele geçirmeye hazırlanıyor. Savaşçılar, çok sayıda Nazi askeri teçhizatını ve insan gücü sistematik olarak imha ettikten sonra şehirdeki konumlarını güçlendiriyor” ifadelerini kullandı.

Ukrayna birlikleri tarafında tam bir moral bozukluğu ve çaresizlik gözlendiğine dikkat çeken Kadirov, “Batı’nın tüm övülen silahları da onlara pek yardımcı olmuyor. Savaşçılarımız muharebe görevini yerine getirmeye kararlı” vurgusunu yaptı. Ahmat özel kuvvetlerinin komutanlarına ve personeline cesaret ve kahramanlıkları için teşekkür eden Kadirov, ‘aşırı milliyetçi ecinnilere karşı’ hızlı zafer ve Soledar'ı hızlı kurtarmalarını diledi.
Kadirov haber oku Soledar dünya siyaset
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022