Advert
Advert

Biden, Ukrayna'ya 675 milyon dolarlık yeni askeri yardım paketini onayladı

ABD yönetimi, neredeyse her gün Ukrayna'ya yüz milyonlarca dolarlık silah yardımı açıklıyor. Bu kez Savunma Bakanı Lloyd Austin, Başkan Joe Biden'ın Ukrayna için 675 milyon dolarlık yeni bir askeri yardım paketini onayladığını duyurdu.

Biden, Ukrayna'ya 675 milyon dolarlık yeni askeri yardım paketini onayladı
Biden, Ukrayna'ya 675 milyon dolarlık yeni askeri yardım paketini onayladı Güzel Vatan Gazetesi
ABD'nin Almanya'daki Ramstein Hava Üssünde basın toplantısı düzenleyen Savunma Bakanı Lloyd Austin, "Başkan, ABD'nin Ukrayna'ya yaptığı yardımların 675 milyon dolar değerindeki yeni dilimini dün onayladı" dedi. Pentagon şefi, paketin obüsler, topçu mühimmatları, Humveeler, zırhlı ambulanslar, tanksavar sistemleri ve çok daha fazlasını içerdiğini açıkladı. Ukrayna'daki gelişmelerin 'bir başka önemli ana daha ulaştığından' söz eden Austin, "Artık savaş alanında ortak çabalarımızın kanıtlanabilir başarısını görüyoruz'' iddiasında bulundu.

"Savaşın yüzü değişiyor ve bu temas grubunun misyonu da değişiyor" diyen Austin, müttefiklerin 'Ukrayna'nın cesur savunucularını uzun vadeli desteklemesi gerektiğini vurguladı. Öncesinde Biden, Kongre'den, Ukrayna'ya askeri ve ekonomik yardım için ek 11.7 milyar dolar da içeren 47 milyar dolarlık bir hükümet fonu tasarını onaylamasını istemişti. Almanya'nın Ramstein Hava Üssü'nde Ukrayna Savunma Temas Grubu (USTG/UDCG) toplantısına ev sahipliği yapan Austin, Ukrayna'da devam eden krizi tartışmak üzere ABD müttefiki ülkelerin savunma bakanları ve üst düzey askeri yetkililerini ağırlıyor.

ABD Savunma Bakanı, 5. UDCG toplantısının açılış konuşmasında üye ülkeler arasında mühimmat üretiminin artırılmasına vurgu yaparak ulusal silahlanma direktörlerinin de UDCG'ye katılmaya davet edileceğini belirtti.
Joe Biden haber oku Ukrayna'ya askeri yardım paketi dünya siyaset onayladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022