Advert
Advert

İngiltere'de çarkıfelek ödülü: 4 aylık doğal gaz faturasının ödenmesi

İngiltere'deki bir televizyon programı kapsamında düzenlenen yarışmada vaat edilen ödüller sosyal medyanın gündemine düştü.

İngiltere'de çarkıfelek ödülü: 4 aylık doğal gaz faturasının ödenmesi
İngiltere'de çarkıfelek ödülü: 4 aylık doğal gaz faturasının ödenmesi Güzel Vatan Gazetesi
Ukrayna krizi gerekçe gösterilerek Rusya'ya yönelik uygulanan yaptırımlar ve meydana getirdiği enerji krizi nedeniyle hayatın giderek pahalılaştığı İngiltere'de elektrik ve doğal gaz faturası endişesi büyüyor. Doğalgaz faturalarında gittikçe daha fazla meblağlarla karşılaşan halk, kış aylarının nasıl geçeceğini düşünürken, ülkedeki bir gündüz programında yer alan çarkıfelek yarışmasında verilen ödül sosyal medyanın gündemine oturdu.

'1000 sterlin' ya da 'doğal gaz faturası'
ITV'de yayınlanan 'This Morning' programı 'Spin to Win' (Kazanmak için Çevir) isimli oyunda vaat edilen ödüllere, dört aylık doğal gaz faturasının ödenmesini de ekledi. Buna göre sunucular, programa telefon üzerinden katılan yarışmacılar için üzerinde '1000 sterlin' ya da 'doğal gaz faturası' seçeneklerinin yer aldığı oyun tahtasını çeviriyor. Twitter'da yayınlanan bir videoda sunucu Phillip Schofield yarışmacıya doğal gaz faturalarının nasıl geldiğini sordu. Faturalarının gittikçe artan meblağından şikayet eden yarışmacı, oyun tahtasının çevrilmesi sonucunda Ocak ayına kadar tüm enerji faturalarının ödenmesi ödülünü kazandı.

Yarışmaya Londra'dan katılan kişi, ödülün 'büyük bir rahatlama' olacağını söylerken diğer sunucu Holly Willoughby ise yarışmacıyı tebrik etti. Sosyal medya kullanıcıları ise hem ülkedeki duruma hem de 'enerji krizinin bir oyuna çevrilmiş olmasına' tepki gösterdi.

Ben Smoke isimli bir Twitter kullanıcısı, "İnsanlar bu yıl enerji krizi yüzünden donarak ölecekler. Bu durumu basit bir eğlenceye dönüştürmek korkunç" ifadelerini kullandı.
İngiltere dünya genel çarkıfelek doğal gaz faturası haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022