Advert
Advert

Bağlar Milli Eğitim İl Müdürlüğü'nden 'Bağlar Gençlerle Büyüyor' projesi

Köy okullarında İlk kez kodlama eğitimi başlatan Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 'Bağlar Projelerle Büyüyor' sloganıyla Diyarbakır’da yeni bir ilk ile karşımıza çıkıyor.

Bağlar Milli Eğitim İl Müdürlüğü'nden 'Bağlar Gençlerle Büyüyor' projesi
Bağlar Milli Eğitim İl Müdürlüğü'nden 'Bağlar Gençlerle Büyüyor' projesi Güzel Vatan Gazetesi
Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Şube Müdürü Hakan Çetinkaya ve Bağlar Gençlik Merkezi Müdürü İhsan Çakar öncülüğü ve Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Ekip üyeleri Seda Coşkun Eliküçük ve Benan TORĞUL tarafından koordine edilen "Okuluna Hoşgeldin" projesi başladı. Bağlar İlçe Milli Eğitim özel büro ekibi ve Bağlar Gençlik Merkezi gönüllü gençleriyle gerçekleştirilen proje uyum haftası 5-9 Eylül tarih aralığını kapsamaktadır. Projenin ilk durağı Bağlar İlçesi’nin en büyük okullarından birisi olan Molla Gürani İlkokulu oldu.

Uyum Haftasındaki Hedef En Az 4 Bin Öğrenci
Bağlar İlçe MEM Özel Büro Ekip üyelerinden Türkiye Scientix Elçisi ve Robotik Kodlama Eğitmeni Seda Coşkun Eliküçük tarafından algoritma etkinliği yapılırken Anadolu Masalları İl koordinatörü Benan Torğul tarafından çocuklara masal anlatıldı. Ardından Bağlar Gençlik Merkezi Gönüllüleri ile birlikte çocuk oyunları oynatıldı, şarkılar söylendi, yüzler boyandı, danslar edildi ve yarışmalar düzenlendi. Bu sayede uyum haftasında öğrencilerin yanında olup sanatın ve bilimin iç içe olduğu etkinliklerle öğrencilerin hoş vakit geçirmesi sağlandı.

Proje ile uyum haftasındaki en az 4000 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.
Bağlar Dİyarbakır gençler eğitim genel haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022