Advert
Advert

İsrail, Türkiye ile havacılık anlaşmasını onayladı

İsrail kabinesi, Türkiye ile İsrail havayollarının İstanbul dahil Türkiye'nin farklı noktalarına karşılıklı uçuşlara yeniden başlamasının önünü açacak havacılık anlaşmasını onayladı.

İsrail, Türkiye ile havacılık anlaşmasını onayladı
İsrail, Türkiye ile havacılık anlaşmasını onayladı Güzel Vatan Gazetesi
Diplomatik bağlarda tam normalleşme kararı alan İsrail ve Türkiye ilişkilerinde yeni bir adım atıldı. İsrail Başbakanı Yair Lapid, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kabinenin Türkiye ile havacılık anlaşmasını onayladığını duyurdu. Anlaşmanın onaylanmasıyla İsrail Havayollarının Türkiye'ye karşılıklı uçuşlara başlamasının önü açılmış oldu. Türk Hava Yolları halihazırda Tel Aviv'e karşılıklı uçuşlar düzenliyor.

Lapid, 17 Ağustos'ta yaptığı duyuruda Türkiye ile ilişkilerde tam normalleşme kararı alındığını duyurmuştu. "İsrail ile Türkiye, büyükelçilerin ve başkonsolosların görevlerine iade edilmesi dahil olmak üzere ilişkilerin tamamen normalleşmesine geri dönecek" açıklamasında bulunan İsrail Başbakanı Lapid, şu vurguyu yapmıştı: "Türkiye ile ilişkilerin yenilenmesi, bölgesel istikrar için önemli değerli varlıktır ve İsrail vatandaşları için önemli ekonomik haberdir" dedi.
İsrail Türkiye havacılık anlaşması haber oku ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022