Advert
Advert

Energodar yönetimi: Ukrayna ordusunun kentteki sivil yapıları bombalaması sosyal terörizmdir

Energodar kentinin askeri-sivil idaresinin başkanı Aleksandr Volga, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin kentteki sivil yapıları bombalamasını sosyal terörizm olarak tanımladı.

Energodar yönetimi: Ukrayna ordusunun kentteki sivil yapıları bombalaması sosyal terörizmdir
Energodar yönetimi: Ukrayna ordusunun kentteki sivil yapıları bombalaması sosyal terörizmdir Güzel Vatan Gazetesi
Sputnik’e değerlendirmelerde bulunan Volga, Ukrayna Silahlı Kuvvetler'inin kentteki sivil yapıları bombalamasını sosyal terörizm olarak nitelendirdi, ayrıca Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) heyetinin gelişi öncesinde yapılan son bombardımanların açık bir provokasyon olduğunu söyledi. Volga, “Belediye başkanlığı ofisi vuruldu, zira işimizi yoğun bir biçimde yapıyoruz. Yarına, 1 Eylül’e hazırlık yapıyoruz. Birçok sosyal sorunu çözüyoruz. Bu elbette Ukrayna hükümeti tarafından yapılan provokasyon, sosyal terördür. Tanrıya şükür ki kimse yaralanmadı, her şey sabahın beşinde işte hiç kimse yokken oldu” diye konuştu.

Şu anda sosyal hizmet servislerinin binaya yapılan saldırının sonuçlarını ortadan kaldırdıklarına dikkat çeken Volga, bina cephesine onarım işlerinin devam ettiğini söyledi. IAEA heyetinin ziyaretini beklediklerini ve onları ağırlamaya hazır olduklarını dile getiren Volga, “IAEA’nın kentteki misyonunu bekliyoruz. Onlara gösterecek şeylerimiz var.

İnsansız hava araçları (İHA) ile ilgili tüm veriler toplandı, tespit ettik ki onlar defalarca kullanıldı” dedi ve ekledi:
“Ancak Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin sinsiliğinin her an vurabilecek düzeyde olduğunun da farkındayız” dedi.
Energodar yönetimi haber oku Ukrayna ordusu dünya siyaset
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022