Advert
Advert

NI: ABD, İngiltere'nin Ukrayna'da Rusya ile açık bir çatışmaya girmesinden korkuyor

National Interest’te yayınlanan makalede, İngiltere'nin ‘Washington tarafından belirlenen sınırları aşma’ ve Ukrayna'da Rusya ile açık bir çatışmaya girmesinden kaygı duyduğu belirtildi.

NI: ABD, İngiltere'nin Ukrayna'da Rusya ile açık bir çatışmaya girmesinden korkuyor
NI: ABD, İngiltere'nin Ukrayna'da Rusya ile açık bir çatışmaya girmesinden korkuyor Güzel Vatan Gazetesi
National Interest’te (NI) yayınlanan Matthew May imzalı makalede, yeni İngiltere Başbakanı'nın Londra'nın Ukrayna'ya yönelik politikasını büyük ölçüde değiştirmesi gerektiğini, aksi takdirde ülkenin ‘Washington tarafından belirlenen sınırları’ aşma ve NATO ile Rusya arasında bir çatışmayı kışkırtma riskiyle karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu. Makalede, “İngiltere'nin Ukrayna'yı destekleme arzusuyla Batı koalisyonunun birçok üyesinden çok daha ileri gitmeye hazır olduğundan şüphelenmek için ciddi nedenler var” ifadeleri kullanıldı.

Londra’nın dış politika emellerinin sadece Amerikan büyük stratejisinin ucuz bir kopyası olduğunu ve İngilizleri Ukrayna’ya yardıma itenin de özellikle bu olduğuna vurgu yapan yazar, İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss'ın başbakan olması halinde Ukrayna'da ters etki yapan faaliyetlerde bulunmaya devam edeceğinden şüphe duymadığını kaydetti. İngiltere'nin 'Ukrayna'da uçurumun kenarında durduğunu' ve yeni başbakanının bundan 'kaçınması' gerektiğini belirten yazar, Kiev'e yardımın hızını yavaşlatmak ve Moskova ile barışçıl diyaloğu sürdürmek gerektiğini vurguladı.
ABD İngiltere Ukrayna-Rusya savaşı haber oku dünya siyaset
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Ocak 2023
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Aralık 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022
GüzelVatan E-Gazete - Kasım 2022