İstanbul’da şiddet ve tahammülsüzlük kol geziyor!

Dostluk ve kardeşlik bağlarının neredeyse yok olduğu ve insanların birbirlerine sevgi ve saygı yerine kin ve nefretle bakar hale geldiklerini üzülerek gözlemliyoruz.

İstanbul’da şiddet ve tahammülsüzlük kol geziyor!
İstanbul’da şiddet ve tahammülsüzlük kol geziyor! Güzel Vatan Gazetesi

Dostluk ve kardeşlik bağlarının neredeyse yok olduğu ve insanların birbirlerine sevgi ve saygı yerine kin ve nefretle bakar hale geldiklerini üzülerek gözlemliyoruz.

Özellikle İstanbul’da kimsenin kimseye tahammülü kalmadı. Kendisi gibi yaşamayan ve düşünmeyen kişilere ötekiler damgası vurulurken, bir kişi diğer bir kişinin farklılıklarını kabul edemiyor.

Kendi siyasi cenahına tapan ve diğer kesime düşman edasıyla bakan kişilerin sayısı ise her geçen gün artıyor ve bu düşünce de insanların birbirlerinden uzaklaşmasına neden oluyor.

İnsanlar kendilerinden görmedikleri kişilere nefretle bakıyorlar ve bu sebeple şiddet eğilimli hale geliyor.

Bu süreçten etkilenen gençlerimiz de en ufak bir tartışmada şiddete başvurmaktan başka bir çare olmadığı düşüncesiyle arkadaşlarına zarar vermekten tereddüt etmiyor.

Son zamanlarda İstanbul’da şiddet olaylarının arttığını silah veya bıçak ile insanların birbirine şiddet uyguladığına şahit oluyoruz.

Hemen hemen her yerde gece veya gündüz fark etmeden sokakta, işyerinde, toplu ulaşım araçlarında, evde, okulda, parkta, bahçede, trafikte şiddet var.

Neredeyse durum gücü yeten yetene şekline dönüşmüş durumdadır.

Şiddetin kol gezdiği bir toplumda sağlıklı yaşayabilmek, tedirgin olmamak ve güven duymak mümkün değildir.

Şiddeti tetikleyen nedenlerin başında büyükşehir stresi ve mafya dizilerinin temel etken olduğu da biliniyor.

Okullarda liseli öğrencilerin birbirlerini bıçakladığını, istiklal caddesinde kendisine para vermeyen mühendis fakültesi öğrencisinin bıçaklanma haberleri zihinlerimizde tazeliğini koruyor.

Özellikle gençlerimizin mafya dizilerinden etkilenmesi nedeniyle en ufak tartışmada şiddete başvurmaları sebebiyle gençlere sahip çıkmamız gereklidir. Geleceğimiz olan gençlerimizin heba olmaması adına başta aileler, Milli Eğitim Bakanlığı, medya ve emniyet güçleri olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin seferber olması gerekiyor.

İşte toplumda derin yara bırakan bazı şiddet olayları:

15 yaşındaki öğrenci bıçaklanarak öldürüldü:

Sultangazi'de bir lisede okul çıkışında yaşanan kavgada 15 yaşındaki bir öğrenci, arkadaşı tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Olay Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 18.12.2019 tarihinde yaşanmıştı.

Bakırköy’de lise öğrencisine bıçaklı dehşet:

Bakırköy Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinde son sınıf öğrencisi Berhan T., 20.12.2019’da başka öğrenci grubu tarafından darp edilerek, karnından bıçaklanmıştı. Ağır yaralanan öğrenci hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Boğazı kesilerek öldürüldü:

Esenyurt’ta yaşayan Suriyeli eski savaş pilotu subay 52 yaşındaki İsmail Molla Umeyr 3 yaşındaki çocuğunun gözü önünde 31.12.2019’da yeğeni tarafından boğazı kesilerek vahşice öldürülmüş, katil olan zanlıyeğen Abdulkadir Halil Mulle, gözaltına alınmıştı.

Özbek uyruklu kadın, sevgilisini bıçakladı:

Esenyurt’ta Özbekistan uyruklu kadın, iddiaya göre 9.1.2010 tarihinde evde tartıştığı sevgilisini sırtından bıçaklayıp hastaneye götürmüştü, kadın hastanede gözaltına alınmıştı.

Tuzla’da bıçaklı dehşet:

Tuzla Postane Mahallesi’nde 25.12.2020’de yaşanan olayda, Çağrı B. isimli genç ile bir şahıs arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma yaşanmış, tartışmanın büyümesi ile Çağrı karşısındaki şahıs tarafından boğazından ve karnından bıçaklanmıştı.

istanbul'da şiddet tahammülsüzlük haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aliağa Belediyesi biyosidal ürün alacak
Aliağa Belediyesi biyosidal ürün alacak
Kınalı Kuzular ’Peygamber Ocağına’ uğurlandı
Kınalı Kuzular ’Peygamber Ocağına’ uğurlandı
Okul kantinlerine sıkı denetim
Okul kantinlerine sıkı denetim