Advert
Advert

Annelik estetiği

Annelik estetiği vücutta doğumdan sonra meydana gelen deformasyonların giderilmesi amacı ile yapılan estetik işlemlerin genel ismidir.

Annelik estetiği
Annelik estetiği Güzel Vatan Gazetesi
Annelik Estetiği - Clinicplast

Annelik estetiği vücutta doğumdan sonra meydana gelen deformasyonların giderilmesi amacı ile yapılan estetik işlemlerin genel ismidir.

Annelik Estetiği Nedir?

Doğumdan sonra kadınlarda oluşan vücut deformasyonları annelik estetiği ile tek bir seansta ya da birkaç seansta düzeltilebilir. Annelik estetiği annelere doğum yaptıktan sonra eskiden sahip oldukları vücut şekillerini tekrar kazandırmayı sağlayan bir estetik çeşididir.

Annelik Estetiği Nasıl Yapılır?

Annelik estetiği operasyonda birkaç farklı estetik işlem uygulanır. Kadınlarda doğumdan sonra karın sarkması bacak ve basen bölgesinde genişleme göğüslerde küçülme ya da büyüme gibi sorunlar meydana gelebilir. Annelik estetiği kişiye özel bir operasyondur ve uygulanacak olan operasyonun çeşidi de kişiye özel olarak yapılır.

Annelik Estetiği Kimlere Uygulanır?

Doğum sonrasında aşırı kilo değişikliği nedeni ile vücutlarında deformasyon yaşayan kadınlar için annelik estetiği uygulanır. Annelik estetiği operasyonuna göğüs sarkması yaşayan kadınlar karın kaslarında ve karın çevresinde çatlak ve gevşeme oluşan kadınlar basan kol ve bacak gibi bölgelerinde fazla ayağı olan kadınlar başvurabilir.

Vücut Şekillendirme Neleri Kapsar?

Genel olarak Vücut şekillendirme operasyonları aşırı kilo verme sonrasında ya da daha az sıklıkla ilerleyen yaş ile vücudun birden fazla bölgesinde toparlama ameliyatı gerektiren şekil bozukluğu ve sarkma meydana gelen hastalarda kombine bir şekilde yapılan ameliyatlardır. Vücut şekillendirme ameliyata tek seansta ya da birden fazla seansta yapılır.

Vücut Şekillendirme Yöntemleri

Yapılacak olan işleme bağlı olarak 4 ya da 6 saat bazen de daha uzun sürebilir. Vücut şekillendirme operasyonları genel anestezi ile yapılır. Yapılacak vücut şekillendirme operasyonunda genel olarak aynı seansta yapılan ameliyatlar meme küçültme dikleştirme karın germe meme küçültme kol germe karın germe gibi operasyonlar yer alır.

Vücut Şekillendirme Avantajları Nelerdir?

Vücudun birden fazla bölgesinin görüntüsünden rahatsızlık duyan kişiler eşzamanlı olarak yapılan operasyonlarla aynı anda farklı bölgelerinin görüntüsünü değiştirebilir. Vücut şekillendirme ameliyatı hastaya hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak birçok fayda sağlamaktadır. Vücut şekillendirme ameliyatı ile hastaların tek bir ameliyatla vücutlarının farklı bölgelerini değiştirmesi mümkündür.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Karın germe ameliyat hamilelik sonrasında karın duvarındaki bağ dokusunun gevşemesi ve karın duvarının öne doğru gelmesi ile beraber karın bölgesindeki bolluk ve çatlakların ortadan kaldırılması için uygulanır. Karın germe ameliyatı bu gibi durumlardan muzdarip olan kişiler için kesin bir çözümdür. Operasyondan sonra karın derisi toparlanır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Sonrası Neler Yapılmalı?

Psikolojik ve fizyolojik olarak ameliyata hazır olunmalıdır. Ameliyattan sonra hekimin reçete etmiş olduğu ilaçlar disiplinli bir şekilde kullanılmalı, ani hareketlerden kaçınmalı ve dar kıyafetlerden uzak durulmalıdır. Karın germe ameliyatı öncesinde Aspirin veya kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak gereklidir.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyat sonrasında hasta yaklaşık üç dört saat sonra ayağa kalkarak birinin yardımı ile yürüyebilir. Ameliyatın ertesi gününde ise hasta yardım almadan yavaş yavaş kendisi yürümeye başlayabilir. Ameliyat sırasında karın bölgesine uygulanan işlemler ve dikişler nedeni ile kısa bir süre ağrı olması normaldir. Karın germe ameliyatından sonra hastalar hastanede bir iki gün kaldıktan sonra taburcu edilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Sağlık bakanlığı tarafından internet üzerinden ameliyatlar ile ilgili fiyat bilgisi verilmesi yasaklanmıştır. Bu sebeple karın germe operasyonu fiyatları için muhakkak bir hastaneden randevu alarak uzman hekime muayene olmak ve fiyatları hakkında bilgi almak gerekir. Karın germe ameliyatında yapılan işlemlerin fazla olması nedeni ile fiyatlar da farklılık gösterir.Sponsorlu İçerik

*İçerik tanıtım yazısı olarak girilmiştir. OGÜNhaber editörlerinin bir müdahalesi bulunmamaktadır. Sağlık kategorisinde yayınlanan bu içerik bir tavsiye veya yönlendirme niteliği taşımamaktadır.
annelik estetiği karın germe estet k ameliyat doğum sonrası estetik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X