Advert
Advert

Kabine Pazartesi günü toplanıyor

Kabine Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor.

Kabine Pazartesi günü toplanıyor
Kabine Pazartesi günü toplanıyor Güzel Vatan Gazetesi
Külliye’de gerçekleştirilecek toplantının gündeminde koronavirüs salgınıyla mücadele, yeni eğitim dönemi, ekonomideki gelişmeler ve dış politikadaki sıcak başlıklar olacak.

Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca salgındaki son veriler ve yerli aşı çalışmalarına ilişkin bir sunum yapacak.

Toplantıda Eylül ayı ile birlikte pandemi kurallarının güncellenmesi,. Lokanta-kafe gibi kapalı mekânlar ve kamu kurumlarında aşısızlara ayrı yer ayrılması, test zorunluluğunun AVM’leri de kapsaması gibi önlemlerin konuşulması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitim ve okullarda hayata geçirilen tedbirleri paylaşacak. Eğitimin aksamaması için üniversitelerde alınan önlemler de değerlendirilecek.

Kabinenin önemli bir gündemi de Afganistan’daki gelişmeler ile olası göçmen tehdidi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar sınırda alınan tedbirleri, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yürütülen diplomasi trafiğinin detaylarını Kabine’de paylaşacak.

Toplantının bir diğer gündem maddesi ise ekonomideki büyüme olacak. TÜİK’in açıkladığı rakamlar ve piyasaların durumu ele alınacak.
genel genel haberler son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku kabine toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X