Advert
Advert

Yenişehir'de spor ve sinema etkinliği devam ediyor

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, çocuk ve gençlerin yaz aylarını daha verimli ve eğlenceli geçirmeleri amacıyla ’42 Mahallede spor ve sinema Etkinliği’ pandemi sürecinin ardından mahalle sakinlerine moral olmaya devam ediyor.

Yenişehir'de spor ve sinema etkinliği devam ediyor
Yenişehir'de spor ve sinema etkinliği devam ediyor Güzel Vatan Gazetesi
Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci’nin talimatları Yenişehir ilçesi hantepe mahallesinde başlatılan 42 Mahallede spor ve sinema etkinliği Yenişehirli gençlerin yoğun ilgisi ve katılımları ile sürdürülüyor.

Düzenlenen etkinlikler ile ilgili açıklama yapan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanımız Murat Beşikci, Hantepe Mahallesi’nde başlatılan ve 42 mahallede sürdürülecek etkinliklerin eylül ayına kadar devam edeceğini belirterek,’’ Her yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerin sürdürüleceğini belirtti.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatları ile ilçede 42 Mahallede düzenlenecek olan spor ve sinema etkinliğine Yenişehir ilçesi ekinciler köyünde devam edildi.

HİÇ SİNEMAYA GİTMEYENLERİ SİNEMAYLA BULUŞTURUYORUZ
İlçeye bağlı köy ve mahallelerde sürdürülen etkinliklerin Eylül ayı sonuna kadar devam edeceğini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, Hantepe Mahallesi’nde başlayan sinama ve spor etkinliklerimize her yaş aralığındaki çocuk ve gençlerimiz katılmaktadır. Kırsal ve merkez mahallelerimizde profesyonel eğitimcilerimizin eşliğinde geleneksel okçuluk, dart, yer satrancı, masa tenisi, golf, langırt, basketbol, çocuk oyunları turnuvaları düzenleyip, daha önce hiç sinemaya gitmeyen vatandaşlarımızı sinemayla, küçük çocuklarımızı da animasyon sinemasıyla buluşturmaktayız. Sadece gençlerimiz ve çocuklarımız değil kıymetli büyüklerimizde ilgi gösterip katılım sağlamaktalar. Çeşitli ikramlarımız ile sürdürdüğümüz etkinliklerimiz çocuklarımıza ve gençlerimize pandemi sürecinde yaşanan kısıtlamaların ardından büyük ölçüde moral ve motivasyon sağlamaktadır.

BEŞİKCİ’YE TEŞEKKÜR
Ekinciler köyünde etkinliklere katılan vatandaşlar ise coronavürüs salgını nedeniyle evde kalmanın dışında hiç bir şey yapamadıklarını belirterek, etkinliğin düzenlenmesini sağlayan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci’ye teşekkür ettiler.
Diyarbakır spor sinema haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X