Advert
Advert

Bingöl’de aşılama seferberliği sürüyor: Aşılama 111 bini geçti

Bingöl’de Covid-19 mücadele kapsamında aşı seferberliği sürerken, aşılanan kişi sayısı 111 bin 724 oldu.

Bingöl’de aşılama seferberliği sürüyor: Aşılama 111 bini geçti
Bingöl’de aşılama seferberliği sürüyor: Aşılama 111 bini geçti Güzel Vatan Gazetesi
Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de Covid-19 ile mücadele kapsamında aşılama seferberliği sürüyor. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde kent merkezinde kurulan aşı uygulama noktalarında, vatandaşlar ikna edildikten sonra aşılanıyor. Kent genelinde kurulan uygulama noktalarında günlük 350 kişi aşılanırken, mobil aşılama ekipleri ise günlük bin toz aşı yapıyor. Çalışmalar ile bu güne kadar kent genelinde 111 bin 724 kişinin aşılandığı bildirildi.
Mobil ekiplerin günlük bini aşkın aşı yaptığını belirten sağlık personeli ebe Eda Erduhan, “Hem köylerde hem de kent merkezinde mobil aşı hizmeti uygulanıyor. Aşılamalar hız kazandı. Geçen haftadan bu yana merkezde ve Uydukent bölgesinde çadırlarımız kuruldu. Köylere de aşılara gidiyoruz, günlük bini aşkın aşı yapıyoruz. Hem vatandaşlarımızı ikna etmeye çalışıyoruz hem de aşılarımızı hızlı bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Aşı olmak istemeyenler çevreden duyduklarından dolayı, ön yargılarından dolayı aşı olmak istemiyorlar. Aşının ne olduğunu henüz bilmiyorlar. Kulaktan kulağa yayılan bilgiler de insanları yanlış yönlendirebiliyor. Biz geldiklerinde kendilerini ikna ediyoruz. Yaşanabilecek zorlukları söylüyoruz” dedi.

“DEDİKODULARA KESİNLİKLE BAKMASINLAR”
3’üncü doz aşısını olan vatandaşlardan Murat Ertuğrul, “Sağlık önemlidir, önde gelen bir şeydir. Alman veya Çin olduğuna bakmayın, aşı her zaman aşıdır. Dedikodulara kesinlikle bakmasınlar. Sağlık çok önemlidir. Hala aşı olmayıp da ölenler var. Lütfen aşı olun” şeklinde konuştu.
(Muhammet Ali Çiftçi/İHA)
güncel sağlık haber doğum sezaryan hamile doktor ameliyat verem kanser alzaimer timör hepatid aidis hemşire hastane ambulans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X