Advert
Advert

Türkiye Maarif Vakfı, dünyaya Türkçe öğretmek için kolları sıvadı

TMV Başkanı Prof. Dr. Akgün, bütün sınıflarda 'Nasıl bir Türkçe eğitimi' vereceklerinin müfredatını oluşturduklarını belirterek, 'Bunun kaynakları, materyalleri, ders kitapları, görsel malzemeleri hazırlanıyor. Kendi alanında gerçekten ilktir.' dedi.

Türkiye Maarif Vakfı, dünyaya Türkçe öğretmek için kolları sıvadı
Türkiye Maarif Vakfı, dünyaya Türkçe öğretmek için kolları sıvadı Güzel Vatan Gazetesi
Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, TMV'nin 5 yıllık faaliyetlerini, projelerini ve gelecek vizyonunu AA muhabirine anlattı.

Vakfın, kamusal sorumluluk taşıma bilinciyle Türkiye Cumhuriyeti adına her türlü eğitim hizmeti vermek için kurulduğunu belirten Akgün, amaçlarının insanlığın ortak değerleri temelinde yurt dışında eğitim hizmetleri vermek ve iyi insanlar yetiştirmek olduğunu söyledi.

Maarif Vakfının hazırladığı stratejik planlarda misyon ve vizyon ifadelerini özellikle vurguladıklarını kaydeden Akgün, "BM'nin 2030 vizyonunda da dile getirilen 'okul çağına gelen her bir çocuğun kaliteli ve nitelikli eğitim alma' evrensel hedefine de hizmet eden, bu anlamda özellikle gelişmekte olan ülkelerin sürdürülebilir kalkınma amaçlarına katkı sağlayan bir işlev görüyoruz." dedi.
tmv türkçe eğitimi haber oku güncel haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X