Advert
Advert

Bakan Muş, Kazak mevkidaşı Sultanov’la telefonla görüştü

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Kazakistan Ticaret ve Entegrasyon Bakanı Bakhyt Sultanov ile 10 milyar dolar ticaret hacmi hedefine ulaşmak için ticaret ve ulaştırma alanlarındaki beklentilerini paylaştığı bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Bakan Muş, Kazak mevkidaşı Sultanov’la telefonla görüştü
Bakan Muş, Kazak mevkidaşı Sultanov’la telefonla görüştü Güzel Vatan Gazetesi
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sosyal medya hesabından, Kazakistan Ticaret ve Entegrasyon Bakanı Bakhyt Sultanov ile yapıcı bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini paylaştı. Muş ve Sultanov’un görülmesinde ikili ticaret, yatırım ve Türk ihracatçıların Kazakistan geçişlerinde yaşadığı sorunlara ilişkin konular ele alındı.
Bakan Muş paylaşımında, Türkiye ile Kazakistan arasındaki 10 milyar dolar ticaret hacmi hedefine ulaşmk için ticaret ve ulaştırma alanlarındaki beklentilerini mevkidaşı Sultanov’a ilettiğini belirtti. Muş, Asya güzergahında, Türkiye’nin ticareti için önemli bir geçiş ülkesi olan Kazakistan ile mevcut sorunları aşmak için işbirliği konusunda mutabık kaldıklarını bildirdi.
Muş, Sultanov’un Türkiye’yi ziyareti esnasında, lojistik merkezler konusunda yeni işbirliği fırsatlarını değerlendirme imkanı bulacaklarının altını çizdi.
(Mustafa Cenik/İHA)
ekonomi haberler bist repo merkez bankası banka para döviz euro dolar borsa para piyasası ekonomi haberleri son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X