Advert
Advert

Kremlin: Putin, Macron'un dikkatini Kiev'in Donbass'taki eylemlerine çekti

Kremlin basın dairesinden yapılan açıklamada, Rusya lideri Putin'in Fransız mevkidaşı Macron ile yaptığı telefon görüşmesinde Fransa liderinin dikkatini Ukrayna’nın Donbass'taki eylemlerine çektiği belirtildi.

Kremlin: Putin, Macron'un dikkatini Kiev'in Donbass'taki eylemlerine çekti
Kremlin: Putin, Macron'un dikkatini Kiev'in Donbass'taki eylemlerine çekti Güzel Vatan Gazetesi
Kremlin basın dairesinin bildirdiği üzere Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron telefonda görüştü, iki liderin ilgisi özellikle Ukrayna'daki iç çatışmaya yoğunlaştı.

Açıklamada, “Fransız tarafının girişimi ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron arasında telefon görüşmesi yapıldı. Ukrayna'daki iç çatışmaya özel ilgi gösterildi. Ukrayna'nın güneydoğusundaki gerilimin tırmanması ile ilgili endişeler dile getirildi” ifadeleri kullanıldı.

Açıklama şöyle devam etti: “Vladimir Putin, Kiev'in temas hattındaki durumu kasıtlı olarak daha da kötüleştiren, Minsk anlaşmalarının hükümlerini hiçe sayan kışkırtıcı eylemlerine dikkat çekti. Önceden varılan anlaşmaların Kiev yetkilileri tarafından titizlikle uygulanması, her şeyden önce de Donetsk ve Lugansk ile doğrudan diyalog kurulması ve Donbass'ın özel statüsünün yasal olarak düzenlenmesi ihtiyacına vurgu yapıldı.”

Buna karşılık Emmanuel Macron’un Ukrayna Devlet Başkanı ile Paris'te yapılan son görüşmenin esasları ile ilgili bilgi aktardığı belirtilen açıklama şu ifadelerle devam etti: “Taraflar, Rusya ve Fransa’nın ‘Normandiya’ formatında yakın işbirliğini sürdürme meyillerini doğruladı.”
donbass kremlin haber oku güncel haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Sertifikasız tohum uyarısı
Sertifikasız tohum uyarısı
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem