Advert
Advert

Yunanistan, Türkiye hariç 35 ülkeye kapısını açtı

Yunanistan, Avrupa Birliği (AB) ve Schengen Bölgesi’ndeki ülkeler ile AB dışından beş ülkeye sınırlarını açma ve karantinadan muafiyet kararı aldı. Turist gelmesi amacıyla yapılan bu hamlenin Türkiye’yi içermediği görüldü.

Yunanistan, Türkiye hariç 35 ülkeye kapısını açtı
Yunanistan, Türkiye hariç 35 ülkeye kapısını açtı Güzel Vatan Gazetesi
Yunanistan turizm sektörünü canlandırmak amacıyla 1 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 35 ülke ile sınırlarını açma ve karantinadan muafiyet kararı aldı. Yunanistan'da ekonomi haberleri yayınlayan haber sitesi pelop.gr'nin haberine göre, 35 ülke içerisinde AB, Schengen bölgesi ve bunlar dışında 5 ülke de bulunuyor. Komşusu Türkiye ise yok!

Schengen bölgesi ülkeler arasında Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Macaristan, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya yer alırken, bu ülkeler arasında yer alan İzlanda, Norveç, İsviçre ve Lihtenştayn AB üyesi olmadığı belirtildi.

Yunanistan'ın bu ülkelere ek olarak ayrıca ABD, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Sırbistan ve İsrail vatandaşlarına da yedi günlük karantina muafiyeti getirildi.

KARANTİNA YOK!
Bu 35 ülke vatandaşları Yunanistan'a aşı kartları veya negatif Kovid-19 test sonucu ile giriş yapabilecekler ve karantina uygulanmayacak.

Yunanistan hükümetinin aldığı karar doğrultusunda bu turistlere tanınan haklar Türkiye vatandaşlarına tanınmadı. Türk vatandaşları 35 ülke vatandaşı gibi aşı da yaptırsalar veya negatif test sonucu da bulunsa, Yunanistan'a giriş yapamayacaklar.

Geçen günlerde İstanbul ve Atina arasında uçak seferlerinin yeniden başlamasına onay çıkmıştı. Ancak Türkiye'den Yunanistan'a acil durumlar dışında sadece, Yunanistan vatandaşları ya da Yunanistan'da oturma izni olanlar kabul ediliyor. Öte yandan bu kişilere yedi günlük karantina uygulaması da devam ediyor.
Yunanistan Avrupa Birliği Schengen Bölgesi haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Sertifikasız tohum uyarısı
Sertifikasız tohum uyarısı
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem