Advert
Advert

Patruşev: ABD, Rusya ile ilişkilerde 'zor günler' yaratırsa, yanıtsız bırakmayız

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan'ın Rusya ile ilişkilerde 'zor günler' sözlerini yorumlayan Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev, ABD'nin 'zor günler' yaratması durumunda buna yanıt vermek zorunda kalacaklarını söyledi.

Patruşev: ABD, Rusya ile ilişkilerde 'zor günler' yaratırsa, yanıtsız bırakmayız
Patruşev: ABD, Rusya ile ilişkilerde 'zor günler' yaratırsa, yanıtsız bırakmayız Güzel Vatan Gazetesi
Gazetecilere konuşan Patruşev, bunun ABD’li yetkililerin bu konudaki ilk açıklamaları olmadığını belirterek, “Bu tahminleri, bu yönde bir planları olduğu anlamına geliyor. Planları varsa, uygulamaya koyabilirler. Ancak, bu eylemlerinden sorumlu olacaklardır” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın ABD’ye karşı herhangi bir düşmanca eylemde bulunmadığını kaydeden Patruşev, “Tarafların her birinin çıkarlarını dikkate alan, eşit olacak yapıcı bir işbirliğine kararlıyız. ABD’ye karşı herhangi bir düşmanca eylemde bulunmadığımızı ve gelecekte de böyle bir planımızın olmadığını vurgulamak istiyorum” şeklinde konuştu.

Patruşev ayrıca, Rusya'nın koronavirüsle mücadelede ABD ile işbirliğine hazır olduğuna vurgu yaparak “Bu tehdide karşı etkinliklerini artırmak zorunda kalacaklar. Biz de bu sorunla uğraşıyoruz, belli başarılarımız var, ülkemizde bu tehdidin azaltılmasını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Pazartesi günü MSNBC’ye verdiği bir röportajda, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Moskova ile Washington arasında birçok farklılık olduğuna inandığını belirterek, “Rusya ile önümüzde ‘zor günler’ olduğunu düşünüyoruz, çünkü üzerinde derin anlaşmazlıklar yaşadığımız konular var, kararlı bir yanıt vermemiz gereken eylemler var” ifadelerini kullanmıştı.
patruşev abd-rusya ilişkileri haber oku en son haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Sertifikasız tohum uyarısı
Sertifikasız tohum uyarısı
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem