Advert
Advert

Mahkumlara e-posta hakkı geliyor

Hükümetin İnsan Hakları Eylem Planı’nın altyapı çalışması devam ederken, Adalet Bakanlığı tarafından Meclis'te torba teklife konulması için cezaevlerini ilgilendiren maddeler gönderildiği öğrenildi.

Mahkumlara e-posta hakkı geliyor
Mahkumlara e-posta hakkı geliyor Güzel Vatan Gazetesi
Hükümet tarafından açıklanan ve iyi niyet belgesi olarak adlandırılan İnsan Hakları Eylem Planı’nın altyapı çalışması sürerken, kontrol edilip kaydedilmek üzere mahkumlara elektronik ortamda yazışma hakkı getirilmesi yönünde düzenlemeler yapılacağı bildirildi.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre; Düzenlemeyle, mahkûmlara elektronik ortamda yazışma hakkı getirilecek, mailler kontrol edilip, kaydedilecek.

TÜM GÖRÜŞMELER KAYIT ALTINA ALINACAK
Ayrıca, yüz yüze görüşmeler dahil, tüm görüşmeler kayıt altına alınacak. Daha önceki uygulamada yüz yüze görüşmeler bu kapsam dışındaydı.

Düzenlemede, cezaevi ziyaretlerine ilişkin maddelerde de yeni düzenlemeler yapılacak. Çocuk hükümlüler için ziyaret süresi bir saatten az, üç saatten fazla olmamak üzere belirlenecek. Çocuk hükümlülere, belirtilenler dışındaki kimselerin ziyaretine de savcılıklar izin verebilecek.
hükümet mahkum e posta haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Sertifikasız tohum uyarısı
Sertifikasız tohum uyarısı
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem