Advert
Advert

Akif Hamzaçebi: Ballıdağ Hastanesi bölgemize nefes olacak!

Türkiye’de güvenilir siyasetçiler arasına adını yazdıran CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi OGÜNHaber Muhabiri Mücahit Ak’a konuştu.

Akif Hamzaçebi: Ballıdağ Hastanesi bölgemize nefes olacak!
Akif Hamzaçebi: Ballıdağ Hastanesi bölgemize nefes olacak! Güzel Vatan Gazetesi

İstanbul’da ve Karadenizliler üzerinde ciddi ağırlığı olan CHP'nin ağır toplarından İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi çarpıcı açıklamalar yaptı. Esnafın zor günlerden geçtiğine değinen Hamzaçebi, bu gidişle esnafımız entübe olacak dedi.Hamzaçebi, ‘’200 bin restoran, kafeterya ve lokanta esnafı evine ekmek getiremiyor. Yeme içme sektöründe hizmet veren 2 Milyona yakın esnaf ve çalışanı maalesef kaderine terk edilmiştir’’ dedi. 130 bin kahvehaneve kıraathane esnafının çok zor günler geçirdiğini belirten Hamzaçebi, ‘’Esnaf, çalışanları ve aileleriyle birlikte açlığa terk edildi. Koronavirüs için alınan tedbirler ekonomik tedbirlerle desteklenmezse esnaflarımız entübe olacaktır’’ dedi.

Hükümetin ekonomi politikasını eleştiren Hamzaçebi, ‘’Ekonomiden anlamayan bazı cahiller ‘Türkiye yürüttüğü ekonomi sistemiyle tüm dünyaya örnek olmuştur’ diyor. Evet, doğru. Faiz enflasyonun nedenidir inadıyla 128 milyar dolar satan, elde avuçta kalmayınca da faizleri yükselten bir başka ülke yoktur’’ dedi.‘’Devlet yurtları talepleri karşılamamaktadır’’

Geçtiğimiz günlerde öğrenim kredisi dolayısıyla zor günler geçiren öğrenciler için TBMM’de soru önergesi verdiğini hatırlatan Hamzaçebi, ‘’Son yıllarda yapılan kanuni düzenlemelerle kamu yararına çalışan dernek ve vergi muafiyeti tanınan vakıfların yurtlarında kalan öğrencilere öğrenci başına 700 TL destek verilmiştir. Devlete ait yurtların kapasitesinin talepleri karşılamadığı ortadadır. Bu durum ise kişileri vakıflara ve derneklere yönlendirmektedir. Peki bu yurtların denetimi sağlıklı olarak yapılmakta mıdır?’’ dedi.

Kastamonu özelinde de açıklamalar yapan Hamzaçebi, "Kastamonu denilince İstiklal madalyasıyla onurlandırılmış Kadı Salih Reisi, İstiklal Savaşı’nda cephane taşıyan kahraman kadınlarımızı, cephane ıslanmasın diyerek, hırkasını örten, çocuğu donmasın diye çocuğuna kendisi siper ederken donarak şehit olan Şerife Bacı’yı anmadan geçmek mümkün değil. Cephane taşıyan Necibe Nine’yi, erkek kılığına girerek savaşan Halime Çavuş tarih altın harflerle yazmıştır’’ dedi.

Kastamonu'yu yakından takip ettiğini belirten Hamzaçebi, "İlkokulu Kastamonu Çatalzeytin’de okudum. Kastamonu’nun yeri gönlümde hep ayrı olmuştur. İstanbul’da bulunan Kastamonulu hemşerilerimizle yakın ilişkiler kurduk. Kastamonu’yu yakından takip ediyoruz. Ballıdağ Hastanesi’nin yeniden nefes verecek olması mutlu edici bir gelişme. Ballıdağ Hastanesi özellikle Batı Karadeniz bölgemiz için çok önemli. Girişimleri için Gün Medya Grubu'na ve Aygün ailesine teşekkür ediyorum’’ dedi.

Hamzaçebi, ‘’Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken, Gözüm Dumlupunar’da ama kulağım İnebolu’da diyerek Karadeniz’in hırçın dalgaları arasından cephane nakleden İnebolu’nun evlatlarını da saygıyla selamlıyorum.’’

 

Akif Hamzaçebi GMG Gün Medya Grup Ballıdağ Hastanesi Kastamonu Milletvekili Esnaf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Sertifikasız tohum uyarısı
Sertifikasız tohum uyarısı
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem