Advert
Advert

İstanbul’da karlı havada deniz keyfi

- İstanbul’da yoğun kar yağışı etkili olurken, Sarayburnu Sahili’nde bir grup arkadaş dondurucu soğuk havaya aldırmadan denize girdi.

 İstanbul’da karlı havada deniz keyfi
 İstanbul’da karlı havada deniz keyfi Güzel Vatan Gazetesi
Hafta sonu itibariyle İstanbul’da dondurucu soğuk ve karlı hava etkili oldu. Kendilerine “Sarayburnu Fatihleri” adını veren 10 kişilik arkadaş grubu sabah saatlerinde Sarayburnu sahilinden denize girdi. Termometrelerin 0 dereceyi gösterdiği anlarda soğuk havaya aldırmayan grup üyeleri denizin keyfini çıkardı.

“BİZİM İÇİN HARİKA BİR HAVA”
Denize girmeden önce konuşan Hüseyin kahraman, “Bizim için harika bir hava. Hava ne kadar soğuk olursa, su o kadar iyi oluyor. Su daha sıcak oluyor ve fazla etkilenmiyorsun. Arkadaşlarımızla geldik. Sarayburnu Fatihleri olarak tüm Türkiye’ye selam olsun” şeklinde duygularını ifade etti.

“BİZ BURADA 365 GÜN DENİZE GİRİYORUZ”
Havanın soğuk olduğunu memnuniyetle karşıladığını ifade eden Ayhan Çetin, “Vücut da dinçleşiyor. Biz burada sürekli 365 gün giriyoruz. Onun için sağlıklıyız. Tabi ki burada sürekli denize girmeyenlere tavsiye etmiyoruz. Çünkü biz burada 365 gün girdiğimiz için vücut alışkın” şeklinde konuştu.

“VÜCUDUMUZUN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ GÜÇLÜ HALE GELİYOR”
Soğuk havada suya girmenin korona virüse faydalı olduğunu ifade eden Yüksel Sönmez, “365 gün biz denize girdiğimiz için zaten bizim vücudumuzun bağışıklık sistemi güçlü hale geliyor. Biz grip olmuyoruz. Hasta da olmuyoruz. Bir de alışık olmayanlar da bu soğuk suya girmesinler. Onlardan çok rica ediyorum. Bunu yaz başından başlayıp, 12 ay boyunca 365 gün devam etmeleri lazım. Korona virüse faydası var. Çünkü bağışıklık sistemini çok güçlü tuttuğu için faydası var” dedi.

“KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUZ”
Her meslek grubundan kişinin grupta olduğunu söyleyen Hasan Heke, “Öncelikle onları kutluyorum. Biz kara ekibiyiz. Bugün biz girmiyoruz. Çünkü Yüksel Bey’in de söylediği gibi denize hemen geldik girdik diye bir şey yok. Kardeşlerimizin hepsi yıl boyunca girdikleri için 18 derecelerden 7 derecelere kadar düşüyor deniz sıcaklığı. Vücutlar alışkın hepsi işinde uzman arkadaşlar. Doktor var, diyetisyen var. Ben de geleyim gireyim diyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyoruz” şeklinde konuştu.
genel genel haberler son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Sertifikasız tohum uyarısı
Sertifikasız tohum uyarısı
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem