Advert
Advert

POMEM sınav giriş yerleri açıklandı! Ön sağlık kontrolleri başlıyor

POMEM sınav giriş yerleri için bekleyiş sona erdi. POMEM sınav giriş yerleri 11 Şubat tarihinde adaylarla paylaşıldı. 8-24 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılan başvuruların ardından adaylar 15 Şubat tarihinde yapılacak ön sağlık kontrolünü beklemeye başladı.

POMEM sınav giriş yerleri açıklandı! Ön sağlık kontrolleri başlıyor
POMEM sınav giriş yerleri açıklandı! Ön sağlık kontrolleri başlıyor Güzel Vatan Gazetesi
POMEM sınav giriş belgeleri için bekleyiş son buldu. Geçtiğimiz yılın son döneminde yapılan başvuru işlemlerinin ardından polis olmak için başvuru yapan adaylar heyecanla beklediği POMEM sınav giriş yerleri adaylarla paylaşıldı.

Polis Akademisi açıkladı
200'ü kadın, 6800'ü erkek olmak üzere toplamda 8 bin öğrencinin alınacağı POMEM alımlarının sınav giriş yerleri ile ilgili açıklama Polis Akademisi Başkanlığı'ndan geldi.

Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: "27. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında, aday değerlendirme ve seçme sınavı ön sağlık kontrolüne katılacak olan adaylar sınav merkezlerini, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü yapılacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların, Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir."

Ön sağlık kontrolü için geri sayım
POMEM polis alımı kapsamında yapılacak ön sağlık kontrolü 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacak.
pomem pomem sınav giriş yerleri haber oku en son haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Sertifikasız tohum uyarısı
Sertifikasız tohum uyarısı
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem