Advert
Advert

14 Şubat öncesi çiçek mezatında yoğunluk

Sevgililer Günü öncesi çiçek mezatlarında yoğunluk yaşandı. Sevgililer gününde satmak üzere çiçek satın almaya gelen satıcılar en iyi fiyattan alım yapabilmek için birbirleriyle yarıştı.

14 Şubat öncesi çiçek mezatında yoğunluk
14 Şubat öncesi çiçek mezatında yoğunluk Güzel Vatan Gazetesi

14 Şubat Sevgililer Günü’ne bir gün kala satıcılar çiçek mezatlarına yoğun ilgi gösterdi. Bu sene Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına denk gelen Sevgililer Günü için satıcılara özel izin verildi. Bu sebeple satıcılar da Pazar günü sevgililere satmak üzere çiçek satın almak için Sarıyer’de bulunan S.S. Florya Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifine akın etti. Ayazağa’daki çiçek mezatında satıcılar en uygun fiyata çiçek alabilmek için birbirleriyle yarıştı. S.S Florya Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Yazıcı, Sevgililer Günü satışlarından memnun olduklarını dile getirdi.

“EN ÇOK KIRMIZI GÜL TERCİH EDİLİYOR”
Satışların iyi gittiğini ve en çok gülün tercih edildiğini söyleyen S.S. Florya Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Muammer Yazıcı, “Sevgililer günü yaklaştığı için bugün buradaki en ateşli günlerden biri. Burada çiçekler açık arttırma ile satılıyor ve İnşallah alıcılarına da ulaşacak. Sevgililer günü için en çok tercih edilen çiçeklerden biri de kırmızı gül. Satışlardan memnunuz, herkesin yüzü gülüyor. Satışlar pandemide yüzde 50 düşmüştü ama şimdi haftanın her günü borsa yapıyoruz. İnşallah daha iyi olacak, herkesin yüzü gülecek. Üreticilerimiz sevgi üretiyor” dedi.

“ÇİÇEK BAZEN SEVGİ BAZEN HÜZNÜN SİMGESİ OLUYOR”
Yıllardır çiçek satıcılığı yaptığını söyleyen Selçuk Kahraman, “Biz çiçekçiler olarak vatandaşlarımıza aynı zamanda sevgi satmış oluyoruz. Çiçek bazen sevgi, bazen de hüznün simgesi oluyor. Bazen çiçek alan biri sevdiğinin kabrine gidiyor, birlikte ağlıyoruz. Bazen düğün oluyor ona da çiçek veriyoruz, o zaman da mutlu oluyoruz” şeklinde konuştu.

“TÜM MİLLETİMİZE SAĞLIK İSTİYORUZ”
Tüm ülke için sağlık ve koronanın bitmesini temenni eden Orhan Bağ ise, Sevgililer günü olduğu için hepimiz buradayız. Herkesin mutlu olmasını istiyoruz. Bu hastalıkların bitmesini, tüm milletimize sağlık istiyoruz. Sevgililer gününde en çok gül ve papatya satılıyor. Yasak var ama Başkanımız Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun bizi yine de idare ediyor” diye konuştu.
(Yunus Emre Şeker - Hasan Zahid Ezim/İHA)
genel genel haberler son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Sertifikasız tohum uyarısı
Sertifikasız tohum uyarısı
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem