Advert
Advert

Bitcoin kritik seviyeden geri döndü

Bitcoin fiyatı 41 bin dolar seviyesini kıramadı.

Bitcoin kritik seviyeden geri döndü
Bitcoin kritik seviyeden geri döndü Güzel Vatan Gazetesi
Kriptopara Bitcoin, 30-35 bin dolar aralığında yaşanan konsolidasyonun ardından geçtiğimiz hafta içinde başlayan yukarı hareketinde hafta sonu 41 bin dolar sınırına kadar yükseldi.

Ancak 41 bin doları aşamayan Bitcoin fiyatı şu sıralarda 38.143 dolar seviyesinde.

Analistler, kurumsal yatırımcılardan, hedge fonlardan gelen destek ile 41 bin dolar seviyesini yeniden aşmaya çalışan Bitcoin'in kar realizasyonları ile geri geldiğini belirtiyorlar.

Bitcoin fiyatının 41 bin doları test etmeye çalışmasında Bill Miller'in hedge fonu Miller Opportunity Trust'ın SEC'e verdiği bildirimde Grayscale üzerinden Bitcoin'e yatırım yapacağını belirtmesi etkili oldu. Miller'in hedge fonu hali hazırda 2,25 milyar dolar büyüklüğünde varlık yönetiyor.

Analistler, Bitcoin fiyatının 38 bin dolar seviyesinin üzerinde kalması halinde yeniden 40 bin-41 bin 900 dolar aralığının yeniden hedeflenmesini bekliyorlar. 28 bin Dolar seviyesini altına inilmesi halinde ise 35.800-35.300 aralığına kadar geri çekilme yaşanabileceği de belirtiliyor. Buranın altında ise 50 günlük basit hareketli ortalamanın geçtiği 32.840 dolar desteği yer alıyor.
bitcoin bitcoin fiyatı haber oku ekonomi haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Sertifikasız tohum uyarısı
Sertifikasız tohum uyarısı
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem