Advert
Advert

İntihar etmek isteyen vatandaşı kurtaran zabıta ödüllendirildi

Büyükçekmece’de denize atlayarak intihar teşebbüsünde bulunan kişiyi kurtaran zabıta memuru, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından altın ile ödüllendirildi.

İntihar etmek isteyen vatandaşı kurtaran zabıta ödüllendirildi
İntihar etmek isteyen vatandaşı kurtaran zabıta ödüllendirildi Güzel Vatan Gazetesi
Geçtiğimiz günlerde Büyükçekmece’de sahile gelen bir kişi, denize atlayarak intihar girişiminde bulunmuştu.

İhbar üzerine olay yerine gelen zabıta memuru Muharrem Demir, üniformasıyla denize atlayarak boğulmak üzere olan şahsı son anda kurtarmıştı. Muharrem Demir görev yaptığı Büyükçekmece Belediyesi’nde ödüllendirildi.

“İNSANLIK ADINA TAKDİRE ŞAYANDIR”
Ocak ayı Belediye Meclis Oturumu öncesinde düzenlenen ödül takdim töreninde konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Sahilde intihar eden vatandaşı kurtaran zabıta memuru Muharrem Demir’e teşekkür ediyorum. İnsanlık görevi gereğince vatandaşımızı kurtarmış olması insanlık adına takdire şayandır. Onu tebrik ediyor, kutluyorum. Ne zabıtalık ne de belediyecilik görevini yapmıştır. Kendisi insanlık görevini yapmıştır onu kutluyorum” dedi. Başkan Akgün, Demir’e altın ve takdirname verdi.

“İNSANLIK GÖREVİMDİR DİREKT ATLADIM VE KURTARDIM”
Olay günü yaşananları anlatan zabıta memuru Muharrem Demir ise duygularını şu sözlerle dile getirdi; “Anons üzerine gittik biz arkadaşım Murat’la birlikte. Anonsu duyduğumuzda direkt bölgeye intikal ettik. Bir vatandaşın denize atladığını gördüm. Onun üzerine tereddüt etmeden bende kendim deniz kuvvetlerinde görev yaptığım için, bu eğitimleri aldığım için o anda direkt atladım ve kurtardım adamı. Daha önce buna benzer bir durum yaşamıştım. Hava soğuk olduğundan dolayı amirlerim direkt oradan beni gönderdiler. Sonradan intihar eden kişiyle bir daha karşılaşmadık ama amirlerim ve başkanım sağ olsun beni her durumda aradılar. Tebrik ettiler.”
genel genel haberler son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Sertifikasız tohum uyarısı
Sertifikasız tohum uyarısı
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem