Advert
Advert

Suudi-Vatikan-CIA işbirliği

İstanbul’un cami çay ocaklarında örgütlenen Vahhabi tehlikesi.

Suudi-Vatikan-CIA işbirliği
Suudi-Vatikan-CIA işbirliği Güzel Vatan Gazetesi

Uzun yıllardır Vahhabi yapılanmalarına karşı düzenlenen operasyonlara ve yüzlerce kişinin yakalanmasına rağmen örgüt Türkiye’de varlığını sürdürüyor. Vahhabi örgütlenmesinin özellikle Suriyeli sığınmacıların gelmesi ile artış gösterdiğinden söz edilirken, camilerin ve cami çay ocaklarının bu akımın tarikat, cemaat veya grupları tarafından mesken edildiği aktarılıyor. Müftülüklerin cami ve cami çevresinde oluşan bu akımlara karşı ciddi tedbirler almasının gerekli olduğu gözlemleniyor. Kontrolsüz yapılanmalara karşı yetkililerce tedbir alınmaması halinde sosyolojik etkileri olduğu gibi gelecekte çok daha ciddi sorunlara neden olacaktır.

Gazetemize açıklamalarda bulunan gizli tanık Vahhabilerin İstanbul’da özellikle cami çay ocaklarını mesken tercih ettiğini, cami cemaatinden çok daha farklı grupların oluştuğunu, Arapça ve İngilizce dil ile konuşarak yerel halkın gölgesinde ve fakat uzağında rahatlıkla örgütlenebildiklerini dolayısıyla bunun göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade etti. Tanığımız bu yapıların hücre evi yapılanması ile organize olduklarını ve imkân sahiplerinin silahlanmaya başladıklarını da dile getirdi. Aktif biçimde terörize olmamalarına rağmen, özellikle insan kaçakçılığı ve kaçakları koruma faaliyetleri ile çok ciddi gelirlerinin olduğunu da aktardı.

Türk devletinin örgüte karşı ciddi mücadele vermesinden ötürü hücre evi yapılanmasını tercih eden Vahhabiler, kendilerini farklı İslami grup adı altında göstererek, lidersiz bir şekilde faaliyetlerine devam ediyorlar. İlk bakıldığında zararsız oldukları düşünülen bu kimseler, Daeş gibi uluslararası fonlar ile varlık gösteren yapılara da kaynak ve insan gücü temin edebiliyorlar.

İstanbul’un tüm ilçelerinde faaliyet gösteren örgütün özellikle Sultanbeyli, Sancaktepe, Gaziosmanpaşa, Güngören, Bahçelievler, Eyüp, Esenler, Başakşehir ve Esenyurt’ta yapılanmalarının çok ciddi boyutlara ulaştığı iddia ediliyor.

Küçük yaştaki çocukları hedef alan örgütün kumanda edildiği ilçe Esenyurt olurken, faaliyetleri için gerekli olan finansın da Başakşehir yapılanmasından karşılandığı iddialar arasında yer alıyor.

İmamlar birliği adı altına Bursa’da faaliyet gösteren örgütün temsilcilerinin de İstanbul’da yeni yapılanmaya destek verdikleri ve uzun soluklu bir hain plan üzerinde çalıştıkları konuşuluyor.

Vahhabilerin Ankara’da bulunan hücre evlerinin bürokrasi, Bursa’nın finans, İstanbul’un ise ana amacının örgüte eleman temini olduğu da iddialar arasındadır.

Özellikle mülteciler ile yapılarını güçlendiren Vahhabiler, halk ile tartışma, çatışma ve uyumsuzluk oluşturmamakla birlikte kendilerini gizleyebilmektedir. Masum ve kabul edilebilir davranışları ile örnek bireyler olmakla sempati oluşturmaya çalışmaktadırlar. Bu sempatilerinin hedeflediği amaç ise uluslararası sözde İslamcı terörizme müntesip oluşturma niyetleridir.

Diyanet ve kurumlarının bu ve benzeri yapılara karşı hiçbir ilmi ve pratik tedbirler oluşturmadığına değinen tanığımız, asayiş ve kolluk kuvvetlerinin yapabileceğinden çok daha etkin olan bir metot ile iş bu örgütün ülkemizdeki varlığının yok edilmesi gerektiğini ifade etti.

Örgütün ülkemizde en büyük eylemi İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesiydi. Kaşıkçı 2 Ekim 2018’de başkonsoloslukta vahabi örgütü üyelerinin destek verdiği Arabistan’dan gelen15 katliamcı Suudi ajan tarafından öldürülmüştü. Daha sonra da Kaçıkçı’nın boğazını kesmiş ve ardından ise asit ile eritip çekip ülkelerine gitmişlerdi.

suudi vatikan cia
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X