Advert
Advert

Rus heyeti teknik görüşmeler için Ankara'da

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Rusya Federasyonu Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev başkanlığındaki heyetle görüşmelerde Anayasa Komitesinin çalışmaları bağlamında siyasi süreçteki son durum, Astana süreci, İdlip, Suriyeli sığınmacılar ve PKK/YPG terör örgütünün faaliyetlerinin ele alındığını bildirdi.

Rus heyeti teknik görüşmeler için Ankara'da
Rus heyeti teknik görüşmeler için Ankara'da Güzel Vatan Gazetesi
Teknik görüşmelerde bulunacak 20 kişilik Rus heyeti Ankara'ya geldi. Rusya Federasyonu Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev başkanlığındaki heyet, bir dizi temaslarda bulunmak üzere önce Dışişleri Bakanlığına, ardından da Milli Savunma Bakanlığına geçti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, görüşmelere ilişkin açıklamada bulundu. Aksoy, “Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanının Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev arasındaki görüşmede, Anayasa Komitesinin çalışmaları bağlamında siyasi süreçteki son durum, Astana süreci, İdlip ve sahadaki gelişmeler, Suriyeli sığınmacılar ve yerlerinden edilmiş kişilere ilişkin durum, PKK/YPG terör örgütünün faaliyetleri ele alınmıştır. Bu konularda görüş alışverişi yapılmış, ülkemizin tutumu aktarılmıştır” dedi.

Rus heyetinin Milli Savunma Bakanlığındaki temasları sürüyor.
Hami Aksoy Rusya suriye haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Sertifikasız tohum uyarısı
Sertifikasız tohum uyarısı
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem