Advert
Advert

Mardin Umut Kervanı'ndan 90 aileye kırmızı et paketi

Mardin Umut Kervanı yetim ve muhtaçları bu ayda unutmadı.

Mardin Umut Kervanı'ndan 90 aileye kırmızı et paketi
Mardin Umut Kervanı'ndan 90 aileye kırmızı et paketi Güzel Vatan Gazetesi
Mardin'in Artuklu, Yeşilli ve Nusaybin ilçelerinde insani yardım çalışmalarını düzenli olarak sürdüren Mardin Umut Kervanı, bu ayda sahadaki saha çalışmalarını sürdürüyor.

6 Adak ve Akika Kurbanın Eti 90 Aileye Ulaştırıldı
Konu ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Dernek Başkan Yardımcısı Hadi ÇAKAR, “bu ay içerisinde hayırseverlerin vekalet usulüyle kesmemiz için bize teslim ettiği 6 adak ve akika kurbanını usulüne göre kestik. Etlerini paketler haline getirdik. Allah’a hamd olsun, bu kurbanların etlerini toplamda 90 aileye ulaştırdık. Bunlardan 15 adet kırmızı et paketini Yeşilli ilçesindeki yetim ve muhtaç ailelere, 75 adet kırmızı et paketini de Artuklu’daki yetim ve muhtaç ailelere teslim ettik. Rabbim kabul etsin. Rabbim hayırseverlerimizin bu adak ve akika kurbanlarını da bela ve musibetlere karşı set kılsın”dedi.

Her gün Onlarca Aileye Yüzlerce Ekmek Ulaştırılıyor
ÇAKAR, yapılan ekmek çalışmasına değindikten sonra hayırseverlere teşekkür etti.

“Allah’a hamd olsun, her gün düzenli olarak onlarca aileye yüzlerce ekmeği de düzenli olarak ulaştırıyoruz. Çok şükür, ekmek dağıtım çalışmasıyla sahada olmadığımız gün yoktur. Bir kez daha kurbanlarını vekalet usulüyle bize teslim eden hayırseverlere ve ekmek tedariği sağlayan hayırseverlere teşekkür ediyoruz, Rabbim kabul etsin. “

İyilik Kervanına Bir Ekmek Bağışlayarak Katkıda Bulunmaya Çağırıyoruz.

“Bu arada tüm hayırsever hemşehrilerimizi, bu insani çalışmalara gönül vermiş dost, ağabey ve kardeşlerimizi velevki muhtaç bir aileye bir ekmek bağışlamak suretiyle olsa da iyilik kervanında yer almaya çağırıyoruz.”
Mardin Umut Kervanı mardin kırmızı et haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Ordu’dan 81 ilde 81 okula fındık
Sertifikasız tohum uyarısı
Sertifikasız tohum uyarısı
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem
Bebeklerini göremeyen aileler için online sistem