Lavrov: Başbakan Mişustin yarın Minsk'i ziyaret edecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Başbakan Mihail Mişustin'in yarın Belarus'a gideceğini açıkladı.

Lavrov: Başbakan Mişustin yarın Minsk'i ziyaret edecek
Lavrov: Başbakan Mişustin yarın Minsk'i ziyaret edecek Güzel Vatan Gazetesi
Lavrov, Moskova'da Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makey'le bir araya geldi.

Görüşmenin basına açık bölümünde açıklamalarda bulunan Lavrov, "Rusya Başbakanı Mihail Mişustin yarın Minsk'e bir ziyaret gerçekleştirecek" dedi.

'Putin ve Lukaşenko iki hafta içinde Moskova'da görüşecek'
Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko'nun ise iki hafta içinde Moskova'da bir görüşme yapacağını ifade etti.

Rusya Dışişleri Bakanı, söz konusu ziyaret ve görüşmelerin Rusya ve Belarus'un Birlik Devleti kapsamında da olmak üzere eşit haklara ve karşılıklı faydaya dayalı ilişkileri geliştirme eğiliminde olduğunu gösterdiğini vurguladı.

Belarus'un Rusya'nın müttefiki olduğunu kaydeden Lavrov, iki ülkenin dışişleri bakanlığı ve devlet başkanlığı düzeyinde son derece dinamik bir işbirliği gerçekleştirdiğini, başbakanların da sürekli temas halinde olduğunu belirtti.

Belarus Savunma Bakanı 4 Eylül'de Moskova'yı ziyaret edecek
Bu arada Belarus Savunma Bakanı Viktor Hrenin de Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT), Şangay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) ve Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) ülkeleri savunma bakanlarının ortak toplantısına katılmak üzere 4 Eylül’de Moskova’yı ziyaret edecek.

Belarus Savunma Bakanlığı’nın Telegram kanalından yayınlanan açıklamasında, Hrenin'in toplantı çerçevesinde, 'uluslararası ve bölgesel güvenlik, savaşların ve silahlı çatışmaların ortaya çıkma tehdidini önleme çabalarının pekiştirilmesi ve çağdaş koşullarda askeri işbirliğinin daha da güçlendirilmesi' konularının yer aldığı bir rapor sunacağı kaydedildi.
rusya dışişleri sergey lavrov belarus-rusya haber oku güncel haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aliağa Belediyesi biyosidal ürün alacak
Aliağa Belediyesi biyosidal ürün alacak
Kınalı Kuzular ’Peygamber Ocağına’ uğurlandı
Kınalı Kuzular ’Peygamber Ocağına’ uğurlandı
Okul kantinlerine sıkı denetim
Okul kantinlerine sıkı denetim